Vladimir Putin se laudă cu reușitele din agricultură: Agricultorii ruși au un record de recoltă în anul precedent. Este pur și simplu o poveste.

Putin spune că Rusia e pe calea unei noi creșteri economice, pentru că rezultate negative au fost înregistrate doar în trimestrul II al anului trecut. În rest - e creștere.

Putin spune că economia rusă este la un nou start :)

Vladimir Putin, mesaj fățarnic: A acuzat Occidentul că i-a furat rezervele de aur, asta după ce tot Rusia de mai bine de 50 de ani refuză să întoarcă aurul României, trimis la păstrare în timpul Primului Război Mondial. Nu tot furat se numește?