Ceban: Împreună cu colegii mei după mai multe ședințe lungi am identificat o soluție constructivă și legală pe care am propus-o în ședința din această seară.
Până marți s-a luat o pauză, după care vom relua discuțiile.
Mă voi desface în șapte, dar voi face tot posibilul ca locuitorii să nu rămână fără apă, așa ca și pe parcursul zilei de astăzi, manual am gestionat împreună cu specialiștii, astfel ca situația să nu devină critică.
Că cei de la Guvern sunt impotenți și nu au mișcat un deget pentru a redresa situația, am înțeles până astăzi, dar și pe parcursul zilei.
Scopul lor a fost atins, să spună că eu sunt vinovat, deși cunosc foarte bine că "Apă Canal" este Societate pe Acțiuni și este ilegal ca din bugetul municipal să fie alocați bani în acest sens.