Acesta spune că e o răfuială a guvernării PAS și îndeamnă oamenii să facă rezerve de apă
Ceban spune că tariful la apă ar fi trebuit să fie crescut la peste 20 de lei per m3, în timp ce ANRE susține că Apă Canal a avut un management defectuos, iar motive pentru creșterea tarifului și mai mult nu sunt.