Un fost funcționar al Ambasadei R. Moldova la București a pus în propriul buzunar circa 90 000 de euro, bani proveniți din taxele plătite de cetățeni pentru echivalarea echivalarea permiselor de conducere
Fostul angajat al Ambasadei R. Moldova la București, învinuit de abuz în serviciu, a restituit statului încă 305.000 lei