Dodon, reacție că medicul care a recomandat tratamentul fiului său nici nu l-a văzut: „Noi am depus cerere de ieșire din țară. De ce? Fiindcă copilul cel mic a fost în Covid și a stat în reanimare. (…) Recomandări de la medici… nu e obligatoriu să vadă copilul. În baza certificatului că a avut Covid, medicul a spus: „da, se recomandă diferite lucruri, asta și asta, inclusiv saline”. Noi am bronat și am depus la judecată, și judecata a luat decizia corectă, în opinia noastră”, a comunicat Dodon. „Faptul că nu le place la procurori, faptul că ei se tem că eu am să fug… măi băieți, eu dacă vroiam să fug, eu fugeam demult”, a adăugat Dodon