Decizie curioasă a ministrului Andrei Spînu. Acesta anunță că va participa la emisiunea de la N4 a lui Gheorghe Gonța, după ce lipsa de credibilitate a făcut ca niciun reprezentant al puterii să nu dea curs invitației jurnalistului timp de mai bine de jumătate de an. Gonța a confirmat el însuși ca este boicotat de PAS