Imagini video publicate acum câteva zile de soldații ruși arată cum aceștia se plâng că sunt lăsați în tranșee la -20 de grade C frig, fără logistică și asigurare cu apă și mâncare. Soldatul care face plângerea către Șoigu și Putin spune că a fost nevoie să cumpere lucruri din banii proprii, iar în situația care se află, militarii pur și simplu vor îngheța în câteva ore