Un automobil guvernamental din România ar fi fost sechestrat în R. Moldova. Cum mașina din delegația țării vecine nu a ajuns la Chișinău: Un autovehicul guvernamental român ar fi fost reținut de autoritățile din Republica Moldova, pe motiv că mașina e furată. Cel puțin aceasta comunică presa din România. În mașină se afla președintele Autorității pentru Digitalizare a României, care a fost oprit la graniță, în timp ce mergea într-o vizită oficială la Chișinău. Oficialul a explicat că problema ține de faptul că mașina a fost transferată între mai multe autorități de la București, însă actele nu au fost terminate