Acostamentul unui pod din Criuleni, în care s-au investit peste 16 mln lei, s-ar fi surpat, deși abia urma să fie dat în exploatare
Ministrul Infrastructurii Andrei Spînu a declarat pentru UNIMEDIA că antreprenorul va fi obligat să construiască și să reabiliteze calitativ. „Așa ceva nu este acceptabil”, a spus vicepremierul.