Au rămas fără salarii, pe final de an: Ceban cere Ministerului Finanțelor să înlăture urgent defecțiunile și să dea retribuțiile celor din Educație
Mai mulți angajați ai instituțiilor din sistemul educațional nu și-au primit salariile pentru luna noiembrie, din cauza erorilor tehnice apărute în Sistemul Informațional de Gestionare a Finanțelor Publice, gestionat de Centrul de Tehnologii Informaționale în Finanțe.