▪️Cca 40% din cetățeni aprobă activitatea președintelui Sandu, iar aproape 60% sunt nemulțumiți de ea.
▪️Cca 1/3 dintre moldoveni consideră că guvernul moldovean e responsabil de creșterea prețurilor la energie, 21% - consideră că președintele moldovean e responsabil și doar 15% consideră că e vina Rusiei.
▪️Moldovenii au o impresie relativ bună (cea mai bună dintre toți) cu referire la primarul Capitalei, Ivan Ceban.
Reformele și schimbarea Moldovei DECURG prea ÎNCET. Alte concluzii din sondajul IRI dat publicității azi la Chișinău: