▪️Cca 40% din cetățeni aprobă activitatea președintelui Sandu, iar aproape 60% sunt nemulțumiți de ea.

▪️Cca 1/3 dintre moldoveni consideră că guvernul moldovean e responsabil de creșterea prețurilor la energie, 21% - consideră că președintele moldovean e responsabil și doar 15% consideră că e vina Rusiei.

▪️Moldovenii au o impresie relativ bună (cea mai bună dintre toți) cu referire la primarul Capitalei, Ivan Ceban.