Mai mulți oameni și mai specializați. Ministerul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale va avea o nouă structură, cu mai multe departamente specializate. Până în 2021 ministerul avea 7 persoane și o singură direcție. După decizia de ieri, instituția își va crește numărul la 17 persoane și sunt create 3 secții noi: secția gaze naturale și produse petroliere; secția energie electrică și termică; secția eficiență energetică și regenerabile