Președinta Sandu a fost primită în vizită ieri la Casa Albă. Sursa spune că a vorbit cu vicepreședintele SUA, Kamala Harris, despre situația de acasă și problemele majore cu care se confruntă Moldova, în special după începutul agresiunii ruse în Ucraina