Măi oameni, sunteți incredibili. În țara asta nu ai voie să ai o părere, fie ea și critică. E necesar neapărat să dea cineva ordine. De capul nostru nu știm să fim. Doar cu acordul Comitetului Central al Partidului Comunist. Mai ceva ca-n Coreea de Nord, zău.

P.S. Am să critic pe oricine, din opoziție sau la guvernare, ori de câte ori voi considera EU necesar. Asta fac aici - jurnalism de opinie. Important să-mi ajungă timp de fiecare dată :)