Vicepremierul Spînu: Ținând cont că nu mai primim gaz de la Gazprom, vreau să vă anunț că începând de azi nu vom mai anunța volumul exact de gaz achiziționat de pe piața spot, din motive de securitate. Vom comunica doar perioada pentru care e suficient. În prezent avem rezervă pentru cca 2 luni și continuăm să facem achiziții