Regimul separatist de la Tiraspol, după ce Chișinăul a cedat Transnistriei tot volumul de gaz livrat de „Gazprom”: „Uzina metalurgică de la Râbnița și cea de ciment își reiau activitatea, astfel vom putea exporta mai mult". Pentru a-și acoperi necesitățile, transnistrenii spun că au nevoie de încă 1 mln de m3 de gaz pe zi, în total 6.7 mln pentru a funcționa la capacitate normală
4 decembrie 2022, 12:27
· sursa: ziarulnational.md
↗ Sursă originală