Două televiziuni afiliate lui Ilan Șor – amendate. Iar Moldova 1 a fost avertizată. CA a sancționat „Orhei TV” și „TV6” cu amenzi a câte 5.000 de lei pentru devieri de la Structura serviciului media audiovizual, aprobată de Consiliul Audiovizualului, prin nerespectarea cotelor audiovizuale la compartimentele: Producție proprie și Opere europene