Dodon: Este foarte tragic, din cauza acestor bombardamente noi am rămas fără lumină. Nu dă Domnul așa ceva la iarnă.

Procurăm energie electrică de la români, trebuie să le spunem mulțumesc, chiar dacă e mai scumpă. Dar trebuie mai repede să găsim o soluție tehnică, măcar pentru malul drept al Nistrului.