Update Moldelectrica: "La moment avem tensiune pe rețelele de transport de înaltă tensiune
CET-Nord s-a sincronizat deja cu rețeaua de înaltă tensiune. Se lucrează la sincronizarea CET-urilor din Chișinău, pentru ca apoi să conectăm porționat consumatorii locali" .