„Gazprom” reduce unilateral livrările de gaze către R. Moldova , chiar dacă țara noastră le plătește, cu 29% în octombrie, cu 49% în noiembrie și cu 56% în decembrie: „Obligația rezervării capacităților adiționale de transport aparține Gazprom”
23 noiembrie 2022, 11:44
· sursa: ziarulnational.md
↗ Sursă originală