Șefa PA, Veronica Dragalin, răspunde acuzațiilor privind alegerea sa în funcție: „Nimeni nu mi-a promis sau garantat că voi fi câștigătoare la acest concurs”
Dragalin: Eu sunt in această funcție pentru a-mi face lucrul de procuror. Corupții au înțeles deja tare bine acest lucru și sunt deranjați, chiar speriați. De asta au început să-mi ceară demisia. Care nu se va întâmpla. Voi continua să muncesc alături de echipa mea din cadrul PA, alături de toți cei onești și dedicați să ne facem meseria în serviciul legii, cetățenilor, și țării.