Sechelele mentalității moldovenești cultivată de sovietici, într-un nou sondaj publicat la Chișinău: Știm că sunteți amenințați, dar rămânem neutri, dacă ne atacă, primul lucru care-l facem - încercăm să negociem, iar dacă suntem în pericol - băgăm capul în nisip și rămânem neutri 🤦♂️ Iată așa un terci în capul moldovenilor după ocupația sovietică și vreo 20 de ani de sărăcie
Aici tot sondajul.