Maia Sandu: „Timp de trei decenii, nicio guvernare nu a construit alternative pentru asigurarea cu energie electrică, ținând republica dependentă de centrala din Transnistria. Abia în 2021 a fost inițiat primul proiect pentru a ne conecta la România - linia de înaltă tensiune care face legătura Vulcănești - Chișinău”
16 noiembrie 2022, 10:59
· sursa: ziarulnational.md
↗ Sursă originală