În unele momente se pot observa diferențe cu minus, ceea ce ar însemna că Moldova livrează energie în sistemul energetic românesc. Totodată, luăm peste 60% din necesar din Ucraina.

P.S. Cel mai probabil sistemul încă se echilibrează.