Alexandr Slusari publică o fotografie pe Internet și spune că uzina metalurgică de la Rîbnița și-a reluat activitatea, în ciuda așa ziselor probleme pe care le-ar avea cu gazul: "Iată că în pofida unor bocete despre "catastrofa umanitară fără gaz" uzina și-a reluat activitatea. Fără autorizația de emisie a poluanților în atmosferă și fără autorizația privind gestionarea deșeurilor, care sunt obligatorii pentru asemenea activitate. Un dosar penal pe faptul încălcării normelor de mediu ? O reacție a Guvernului ? O poezie de la Serebrian? Nimic!"
14 noiembrie 2022, 15:39
· sursa: capture.dropbox.com
↗ Sursă originală