Transnistrenii, susținuți de Moscova, au închis oficial furnizarea de electricitatea la miezul nopții către malul drept al Nistrului. Moldova rezistă grație curentului procurat din România și Ucraina
Problema este că, acesta este de cel puțin 2-3 ori mai scump, iar asta s-ar putea să vedem în facturi în următoarele luni. Sunteți gata? 🤬