Dodon spune că Moldova face rău că se conduce după semnalele SUA - declarație făcută după ce a fost menționat în sancțiunile internaționale pentru Șor: "Când cineva din exterior ne indică că această persoană este rea, iar aceasta este bună, ne transformăm într-o republică bananieră. Astăzi, cetățenii moldoveni sunt folosiți în interese geopolitice"
Reacția lui Ilan Șor la sancțiunile SUA împotriva sa: Sunt ridicole, nu am de gând să ajung acolo. Sancțiunile împotriva mea sunt rezultatul fricii Maiei Sandu de viitoarele proteste în masă”
Din aceeași ediție