România ne-a salvat din nou. O turbină a Centralei electrice de la Cuciurgan s-a defectat azi dimineață. Reprezentanții „Moldelectrica”: „A fost înregistrat un deficit suplimentar în valoare de peste 100MW”, timp în care Moldova a apelat din nou la contractul de avarie cu România. Între timp, transnistrenii anunță că au soluționat problema în jurul orelor amiezii