Ping pong de replici între deputații din majoritate și opoziție pe subiectul „Rusia - stat terorist” și „Belarus Democrat”
Alaiba critică PSRM pentru vizita la Moscova: O rușine. Au pozat lângă steaguri separatiste, fără rușine. Novac: Mă miram să nu fie vreo ieșire neinspirată de a lui Alaiba