Un administrator al firmei „Prosper Trans” SRL a fost mai vorbăreț și s-a arătat foarte mulțumit de colaborarea cu Partidul Șor: "Pentru duminica asta am vreo 20 de autobuzuri date deja. Totul e bine. Nu a fost niciun „kidos” (cuvânt vulgar în rusă – „țeapă”). S-o țineți tot așa măcar tot anul viitor. Sincer vă spun"

Transportatorii spun că, de când sunt organizate proteste, pentru transportarea oamenilor, reprezentanții Partidului Șor plătesc un preț per kilometru de trei ori mai mare decât cel de piață.