Pacat că nu se revoltă și nu recunosc că acestea sunt roadele "reformei justiției" marca Litvinenco/Stamate, care în esență înseamnă promovarea unor oameni corupți/ex-plahotniuciști în funcții cheie în organe anti-corupție și CSJ/CSM - în speranța că aceștia vor lupta cu alți ex-plahotniuciști, așa ca puterea să poată demonstra omului simplu "rezultate în combaterea corupției".
Rezultatele sunt pe măsura reformei.
O abordare mediocră, prost realizată, care a dus deja la discreditarea PAS și lipsa oricăror iluzii cu privire la capacitatea acestui guvern si majorități parlamentare de a face o reformă reală si eficientă.
Eu știu cum a ieșit Tauber la libertate. Interesant dacă știu și cei din PAS cu 63 de mandate și la fel sunt curios dacă cei din PAS știu ce se întîmplă în ultimele luni în CNA/PA/PG și în instanțele judecătorești. E o intrebare retorică desigur, ei sunt mult prea ocupați cu alte lucruri "importante".