Ședința de Guvern din această săptămână va fi organizată la Ungheni: Câte 3 000 de lei pentru bugetari și creșterea salariilor medicilor în medie cu 10%. Îndemnul prim-ministrei Natalia Gavrilița pentru populație. (...) Tot în această săptămână vor fi date în exploatare 2 tronsoane de drum la Bahmut și Comrat, de o lungime de cca 22 km