Alexandr Lukașenko, manipulare în presă, pentru a cauta motive să trimite armata belarusă la granița cu Ucraina. Acesta a declarat azi că Vestul analizează "o posibilă agresiune împotriva țării noastre, până la o lovitură nucleară”. __Tare e important acum Belarusul pentru Occident :)
Lukașenko: "În legătură cu agravarea situației la granițele de vest ale Belarus, am convenit să desfășurăm o grupare regională formată din militari ai Federației Ruse și Republicii Belarus.