Maia Sandu a participat ieri la primul summit al Comunității Politice Europene, la Praga. Președinta și ministerul de externe anunță că al doilea summit va avea loc în primăvara viitoare la Chișinău
Venirea liderilor UE la Chișinău ar reprezenta unul dintre cele mai importante evenimente de politică externă organizate de Chișinău.