Noi facem o greșeală că punem întrebările cui nu trebuie. Și încă mai încercăm să răspundem în locul procurorilor și judecătorilor. S-a întâmplat ceva și noi întrebăm un comentator sau politician. Dar procurorii de ce nu sunt expuși? Nu dau niciun raport. Eu spre exemplu nu știu de niciun site unde să fie afișată informația - pe câte conturi ale businessului s-a pus sechestru. Câte au fost dezghețate? De ce le-au închis? Câte a redeschis? Care a fost motivul?
Putem să facem 20 de festivaluri a businessului, dar dacă aceste practici nu se termină, atunci nu există nicio motivare pentru investitori să vină în Moldova.
Știți, este o vorbă: Înainte în partide veneau oameni de afaceri, mai donau, etc.. Acum nu e așa: Acum își iau 2 cumătri, unul din Procuratura și un judecător 😀
Din aceeași ediție