🇷🇴 🇺🇦 Ministrul afacerilor externe al României, Bogdan Aurescu, a anunțat lansarea Trilateralei România – R. Moldova – Ucraina. La prima reuniune în format trilateral, desfășurată joi, 15 septembrie, la Odesa, Ucraina, au participat miniștrii afacerilor externe din cele trei țări