Reacția lui Ceban: "Cei care au ieșit în conferință de presă trebuia mai întâi să verifice ce fel de acte sunt, pentru că este greșit să vorbești despre acte de demolare”, a declarat viceprimarul Ilie Ceban pentru AGORA. Potrivit viceprimarului, pentru dărâmare, urmează să fie inițiată o nouă acțiune în judecată, astfel încât agentul economic să fie sancționat pentru construcție neautorizată, instanța fiind cea care va emite actul privind demolarea.
Spînu spune că Agenția pentru Supraveghere Tehnică va face publică lista neagră a construcțiilor ilegale din mun. Chișinău. Astfel atunci când cetățenii vor dori să achiziționeze un apartament, se vor putea asigura că nu sunt careva problemă cu acea construcție.
Din aceeași ediție