Din aceeași ediție
Ministrul Marcel Spatari despre demisia Iulianei Cantaragiu: Plecarea unor colegi din ministere demonstrează un lucru pentru care anul trecut am acceptat să fac parte din această echipă: avem un Guvern onest. Da, nimeni dintre noi n-a terminat Facultatea de Miniştri, unii — inclusiv eu — au învățat procesele birocratice ale guvernării din mers, dar toți au venit cu experiență în domeniul pe care îl gestionează. Și atunci, dacă ești onest, dacă simți că ai dat tot ce poți, dacă nu ai cozi și nu ești implicat în chestii dubioase, pur și simplu o faci. Te retragi, cu demnitate. Treci în revistă ce ai făcut și dai ştafeta mai departe
Onest. Normal.