Noi amenințări de la ministrul rus de externe, Serghei Lavrov: Moldova trebuie să înțeleagă că, o situație de amenințare la adresa securității forțelor de menținere a păcii ruse din Transnistria va fi considerată un atac asupra Rusiei"
Înțelegem așa: Dacă un bețiv aruncă o piatră într-un militar rus din Transnistria, asta înseamnă atac asupra F. Ruse? Logică de carton :)