Moldova are în sfârșit un îndrumar pentru situațiile de urgență (fie că e vorba de război, explozii, atac terorist sau orice altă situație periculoasă), așa cum există în țările scandinave. Discuțiile sunt din martie, dar uite că realizarea a durat. Păcat că a trebuit să existe un război în apropierea noastră pentru gândi un îndrumar, dar... e mai bine mai târziu decât niciodată