🇺🇸 SUA intră în recesiune tehnică după ce economia s-a contractat în al doilea trimestru din 2022. FED-ul american refuză să-i spune recesiune clasică, pentru că rata șomajului e mică, iar alegerile sunt în toamnă 29 iulie 2022, 10:09 · sursa: jurnal.md ↗ Sursă originală
🔦 Ministrul Agriculturii: Grâul este ținut deocamdată în depozite, pentru că prețul de export este unul mic 29 iulie 2022, 10:09 sursa: deschide.md ↗ Sursă 🔗 Link