Noi prieteni, după barbaria din Ucraina. Ministrul de externe rus, Serghei Lavrov, după ce a devenit o persoană indezirabilă în Europa, caută să-și facă aliați în... Africa. Acesta efectuează un turneu în aceste zile și se familiarizează cu tradițiile locale. Spre exemplu în Congo. Presa rusă publică imagine și demonstrează că Rusia nu a fost izolată, așa cum susține Occidentul 😎
Foto/ video Simbol, dintr-o alta vizita mai veche.