Natalia Morari a publicat o postare la un an de la alegerile parlamentare, susținând că guvernarea PAS e arogantă. Totodată, aceasta susține că "singura zonă în care avem anumite progrese este zona externă, dar deocamdată și acolo mai mult poze frumoase și plimbări prin străinătate, decât rezultate concrete"
Jurnalistul Vitalie Călugăreanu: Manipulezi ca de obicei. Pe segmentul de politica externa statutul de candidat la aderare nu inseamna doar poze frumoase si plimbari... Inseamna lucruri palpabile pe termen lung si o perspectiva clara. Iar ultima fraza din penultimul alineat este manipulare pentru prosti.