Susținătorii Partidului „ȘOR” și a PCRM protestează la Ministerul Afacerilor Interne. Manifestanții cer demisia ministrului Ana Revenco, menționând că pe 19 iunie oamenii legii „au încălcat dreptul cetățenilor la libertatea de exprimare”
PCRM salută crearea Mișcării civice „O viață nouă” și este gata să se alăture protestelor antiguvernamentale