Din aceeași ediție
Șefia Comisiei Europene Ursula Von der Leyn declară, înainte de summitul UE, că „R. Moldova se îndreaptă spre o reformă anticorupție pentru prima dată de când și-a dobândit independența…"
E plăcut ce spune doamna, însă la cât sunt de putrede lucrurile în sectorul de drept și strategia aleasă, e foarte posibil ca lucrurile să nu meargă tocmai bine în reformarea justiției și asta să devină o piatră de moară pentru guvernarea PAS
Dar, ca să evităm speculațiile, așteptăm să vedem rezultatele noilor șefi din justiție 😉