Socialiștii s-au adunat repede la sediul formațiunii și au organizat un briefing de presă unde și-au exprimat susținerea pentru Igor Dodon: __Niciun rezultat palpabil pentru cetățeni. Ei zilnic se ocupă cu prețuri mari. O guvernare responsabilă s-ar gândi la consolidarea clasei politice, la programe de susținere a populației. Dar ei ce fac? Nu pot furniza rezultate și organizează doar show-uri. Ceea ce s-a produs azi este un show de 2 bani. Ca și toată campania de 2 bani
💡 "E mai rău ca în perioada lui Plahotniuc", a spus Vlad Batrâncea.