Presa de stat de la Moscova a publicat zilele trecute un grafic care arată cine sunt principalii cumpărători de gaze și cine și-a deschis cont la GazpromBank.

Din grafic reiese că țările fac plățile oricum în Euro și Dolari, însă rușii schimbă banii la bursă în ruble, și îi transferă Gazprom.