În spațiul public au apărut mai multe informații cu privire la începutul demolării clădirii Hotelului Național.
Reacția Primăriei cu privire la demolarea Hotelului Național: nu există autorizații nici măcar pentru gard
UPDATE. Proprietarii Hotelul Național spun că nu se pregătește demolarea edificiului. Astăzi au început să fie efectuate lucrări de marcare a zonei de siguranță în jurul clădirii, pentru a preveni accesul bochetarilor pe teritoriu