Eu am un respect pentru Maia Sandu. Eu iubesc Moldova, pentru că de ea sunt legate mai multe etape din viața mea.

Când Rusia a atacat Ucraina, am așteptat mai multă susținere din partea Moldovei, ca și din partea Georgiei. Dar asta nu s-a întâmplat. Pentru că Moldova nu are o armata pentru a se apăra. Maiei Sandu îi e frica sa ia o poziție mai tranșantă, pentru a nu precipita lucrurile. Asta se numește apărarea interesului național. Mintea mea înțelege asta, dar inima - nu. Dați-ne MIG-urile, noi avem nevoie de ele

. Noi, ucrainenii, iubim Moldova, o considerăm o țară europeană și vă invităm să fiți alături de noi pentru a zdrobi imperiul răului.