Agenția Națională pentru Siguranța Alimentelor (ANSA) anunță vineri, 29 aprilie, că a fost depistat un lot de orez ORA cu depășirea nivelului admisibil de arsen anorganic (1,6 mg/kg) și s-a dispus, în mod urgent, retragerea lotului din unitățile de comerț